Öger tur bedava uçma fırsatı veriyor Şirket Gurbetçilerimizin bildigi bir hava yolu şirketi vede oldukça uygun fiyatlar sunuyor. Saati netleştirmenin ve bileti almanın verdiği rahatlıkla şehri gezmeye başladım. Böylelikle uçak fiyatının en uygun fiyata olduğu bir sırada eğer işinizi gücünüzü ayarlayabiliyorsanız tabi tatil harcama kalemlerinden en fazla olanlarından uçak bileti konusunu hallederek gelmiş oluyorsunuz. Derler ki eski İstanbul hanımefendilerinden Melahat Pars Hanım 40-50 yaşlarında iken 20-25 yaşlarında bir delikanlıya mûsıkî dersi vermektedir. Biz de heveslendik ve yine anlamadığımız fiyat listesinin en ucuz seçeneğinde karar kıldık.

Yemek derseniz elbette çok lüks lokantaların yanı sıra bolca dönerci (Alman dönerine bayılıyorum!) ve sosisçi delaware (umarım domuz eti yiyorsunuzdur, çok lezzetliler.) var ve fiyatları da oldukça ucuz. Elbette gittiğiniz yerden ertesi güne uçak bileti alıp başka yere gitmek genelde oldukça pahalıya gelir. Ucuz hatta ücretsiz (bahşişli) olanları Tripadvisor'dan falan bulabilirsiniz, dan artık gittiğim her şehirde kesinlikle bir yürüyüş turuna katılıyorum.

Örneğin Köln yakınlarında kalabileceğiniz bir yer varsa oradan hem Paris'e, hem Amsterdam'a, hem Brüksel'e hem p birkaç yere daha hızlı trenle ulaşabilirsiniz ve bu zaman zaman iki ülke arasında direkt gidişten daha ucuz olur. Uçak bileti fiyatları için çoklu arama yapan pek çok siteyi Google'da bulabilirsiniz ancak çoğu ucuz bilet satan şirketi görememe şansınız var. Gerçi otobüsler ucak bileti tabii yine en oluyor dakika da bulabilirsiniz ama uzun sürebilir haliyle.

Gidiş dönüş değil tek yön alacağınız için Amsterdam ng Milano'nun uçak biletlerine bakarsınız, totalde büyük bir fark çıkıyorsa ona göre rotanızı değiştirirsiniz. Bu arada ucuz bilet bulursanız Köln'den p dönebilirsiniz, Amsterdam Köln arasında birkaç aktarmalı trenle kolayca gidebilirsiniz, rahat ve eğlenceli. Interrail bileti alsanız bile hızlı trenler için fark ödemeniz gerekir, da önceden internetten yapılıyor mu bilmiyorum, interrail forumlarında daha kesin bilgiler bulabilirsiniz. Tarih kesinleştirip uçak bileti almadan herhangi bir strategy yapmak zorlaşıyor haliyle. Uçak biletleri p ucuz oralara, şehirlerin kendisi de ucuz, bir ay birine bir ay diğerine bile gidebilirsiniz.

Gidiş dönüş değil tek yön alacağınız için Amsterdam ve Milano'nun uçak biletlerine bakarsınız, totalde büyük bir fark çıkıyorsa ona göre rotanızı değiştirirsiniz. Bu arada ucuz bilet bulursanız Köln'den p dönebilirsiniz, Amsterdam Köln arasında birkaç aktarmalı trenle kolayca gidebilirsiniz, rahat ve eğlenceli. Interrail bileti alsanız bile hızlı trenler için fark ödemeniz gerekir, da önceden internetten yapılıyor mu bilmiyorum, interrail forumlarında daha kesin bilgiler bulabilirsiniz. Tarih kesinleştirip uçak bileti almadan herhangi bir program yapmak zorlaşıyor haliyle. Uçak biletleri p ucuz oralara, şehirlerin kendisi de ucuz, bir ay birine bir ay diğerine bile gidebilirsiniz.