Metamorfoza już istniejącej strony polega na używaniu fragmentów poprzedniej witryny internetowej do zrobienia innowacyjnego stylu bądź funkcji. Potrafi to być pełna reforma odcieni, dorzucenie paska nawigacji, dodatkowych stron internetowych albo ładnego fragmentu w technologi HTML 5 i CSS. Znaczącym elementem aktualizacji strony www jest przypilnowanie o adekwatny kod strony WWW przynosi to gwarancję że redesing usprawni także widoczność witryny WWW w wyszukiwarkach takich jak Bing czy Google, natomiast nie wyłącznie jej wizerunek.

Na aktualizację witryny internetowej nakłada się parę poziomów. W podstawowym z nich oznaczamy: co nie chodzi tak, jakbyśmy pożądali. Stanowi to tzw. przegląd strony. Zapewnia on pokazanie słabych stron serwisu WWW. Następnym etapem jest zaproponowanie metamorfoz, słowem stworzenie oryginalnej idei. W aktualnym punkcie, na podstawie zgromadzonych informacji, następuje zasugerowanie przekształceń. Końcowym szczeblem jest zaimplementowanie zmian.

Marnie założona strona, może przysporzyć więcej niekorzyści niż korzyści. Jeżeli nie jesteś profesjonalistą w zakresie projektowania i pozycjonowania stron internetowych, zastanów się nad zaangażowaniem profesjonalistów, którzy dostosują Twoją stronę internetową. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniążki przekazane daremnie na wykonywanie bezproduktywnej walki. Pamiętaj, że Twoja witryna jest oznaką Twojej firmy, a odwiedzającym ją ludziom starcza paru chwili na przyjęcie decyzji czy potrzebują na niej pozostać! Upewnij się, że dokonałeś wszystko ażeby, przybliżyć ich koncentrację i zaciekawić swoją propozycją.

Reasumując: Modernizacja strony to dodatkowa nadzieja na pojawienie się najlepsza reklama w internecie Internecie. W tym przykładzie też jednak działa reguła, iż nie tworzymy dwa razy do tej samej rzeki – to czas na nieszablonowe rozwiązania również nadanie witrynie nowego życia.